Ücretsiz Yüksek DA/PA Kaliteli Backlink Kaynakları

23.08.2020
207
Ücretsiz Yüksek DA/PA Kaliteli Backlink Kaynakları

Aşağıya ücretsiz olarak vereceğimiz siteler tamamen ücretsiz ve kolay bir şekilde backlink alabileceğiniz sitelerdir. Hepsi yıllanmış, otoriter, kaliteli sitelerdir. Seo ile uygun şekilde kullanıldığında sitelerinizi hiç para harcamadan yükseltebilecek kaynaklardır. Listeye destek olmak için sizde yorum yaparak ekleme isteyebilirsiniz. Lafı çok uzatmadan listemize geçelim;

  • Tumblr

Tumblr ücretsiz blog sitesidir. Anahtar kelimelerinizde paravan bloglar açıp, özgün makale girişleri yapın. Backlinki hemen vermenizi tavsiye etmem bir kaç makaleden sonra, Google indexleri aldıktan sonra Tumblr temanızı düzenleyerek istediğiniz yere dofollow backlink alabilirsiniz. 

  • Blogger

Yine bir ücretsiz blog sitesi. Google tarafından geliştirilen blogger tahmininiz üzere kendi alt yapısı olduğu için sıralamada her zaman artı bir puan kazanmaktadır. Yine paravan blog kullanarak dofollow backlinkler kazanabilirsiniz.

  • Worpdress

Ücretsiz açık kaynaklı blog yazılımı sunan hizmet ayrıca ücretsiz kendi alt yapısı altında ücretsiz blog açım hizmeti vermektedir. Yine paravan blog olarak kullanabileceğiniz sistemde dikkat etmeniz gereken şey kuralların katı olmasıdır. İllegal içerikli siteleri paravan dahi olsa ansızın kapatılabilir.

  • Reddit

En eski sosyal medya sitesi mi desek, en eski yer imleme sitesi mi desek bilemedik. Reddit üzerinden alacağınız backlinkler nofollow olacaktır size hızlı index sağlayacaktır ve ücretsiz yüzlerce backlink sağlayacaktır. Sitenizin içeriği eğer İngilizce ise tadından yenmeyecek kadar organik ziyaretçi yollayabilir.

  • Disqus

Sitelerinize ücretsiz yorum alanı sağlayan bir oluşumdur. Yorum alanını sitenizde kullandığınızda yorum yapan her kullanıcının profilinde yazınızın linki otomatik olarak paylaşılır. Ücretsiz yüzlerce nofollow backlink sağlayabileceksiniz. Ayrıca yorum yapmak için açtığınız profilinize link ekleyerek profil backlink sağlayabilirsiniz. 

  • scoop.it

Yine bir otoriter site, siteye kolay bir şekilde üye olarak hem profil backlink hemde sitenizin sayfalarını paylaşarak yüzlerce backlink kazanabilirsiniz. 

  • linkedin

Bilmeyenler için kısaca Profesyonel İş Sosyal Ağı diyebiliriz sanırım. Profil backlink sağlayabilir veya sayfalarınızı, yazılarınızı sosyal medya siteleri gibi paylaşarak yüzlerce kaliteli backlink sağlayabilirsiniz.

  • pinterest

Pinterest görsel bazlı bir sosyal medya sitesidir. Diğer büyük sosyal medya sitelerinin aksine kendi RSS sistemiyle otomatik yazılarınızı belirtilen profilde paylaşmaktadır. Ayrıca sosyal medya sitelerinin aksine Google amca backlink olarak saymaktadır.

  • flickr

Flickr farklı bir sosyal medya sitesidir. Sadece resim paylaşımı üzerine olan bu sosyal medya sitesinde profil backlink alabilir ve paylaştığınız fotoların altına link ve etiket ekleyerek backlink yapınızı arttırabilirsiniz.

  • youtube

Video paylaşım ağı olan Google girişimi Youtube üzerinden profil backlink ve video yükleyerek açıklama kısmından linkinizi ekleyerek backlink kazanabilirsiniz.

Fotoğraf üzerine olan bu sosyal medya sitesinden profil backlink alabilirsiniz. 10.000 takipçiden sonra 24 saatlik hikayelerinize link ekleyebiliyorsunuz. Güzel bir sosyal hit kaynağı olabilir.

Sosyal medya platformu olan sitede hem profil backlink hemde paylaşım yaparak backlink alabilirsiniz. 

Şimdilik kaliteli backlinkler listemizin sonuna geldik. İlerleyen zamanlarda listeyi güncelleyebiliriz takipte kalın.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.