Telefon Rehberi Nasıl Yedeklenir?

21.07.2020
103
Telefon Rehberi Nasıl Yedeklenir?

Kullandığımız akıllı telefonlar teknolojinin etkisiyle birlikte her geçen gün çok daha büyük imkanlar sunuyor. Ancak hangi özellikler eklenirse eklensin bu cihazların ana görevi insanların birbirleriyle sesli olarak görüşmesini sağlamak. Bu sebeple de birçok telefon rehberi nasıl yedeklenir sorusunun yanıtını aramaktadır. Çünkü yakınlarının telefon numaralarının bulunduğu rehberler kaybedilirse telefonlar kullanılamaz hale gelecektir.

Birçok insan rehberinde onlarca farklı kişiyi tutmaktadır. Bu kişiler arasında sürekli olarak görüşülen kişiler olduğu gibi yıldan yıla görüşülen insanlar da olabilmektedir. Telefonların isteğe bağlı olarak ya da mecburi bir şekilde değişimi gerçekleşirse rehberler eski telefonda kalabilmektedir. Bu sebeple de yedekleme işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi gerekli olacaktır.

Android Telefonlarda Rehberler Nasıl Yedeklenir?

Dünya üzerindeki birçok insanın akıllı telefonu Android işletim sistemine sahiptir. Neredeyse Apple marka telefonların dışındaki tüm markalar bu işletim sistemini kullanırlar. Android cihazlarda telefon rehberi nasıl yedeklenir sorusunun yanıtını arayan kişilerin endişe etmesine gerek yoktur. Yapılacak olan yedekleme işlemleri son derece basittir ve herkes rahatlıkla gerçekleştirebilir.

  • Android telefonlardan “Kişiler” uygulamasını açın.
  • Üst kısımda üç çizgi ile gösterilen menü simgesine tıkladıktan sonra “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Ayarların içerisinde “Dışa aktar” bölümü yer alır. Buna tıklayarak rehberinizi yedekleme işleminin ilk adımını atabilirsiniz.
  • Karşınıza Google hesapları gelecektir. Bu hesaplar arasından bir ya da birden fazla seçim yapabilirsiniz.
  • Son olarak “VCF dosyasını aktar” seçeneğini tıklayarak rehberinizi Google hesabınızda yedekleyin.

Apple Cihazlarda Telefon Rehberi Nasıl Yedeklenir?

Apple marka akıllı telefonları kullanan kişilerin yapması gereken işlem ise daha farklıdır. Apple akıllı telefonlarda kullanılan iOS işletim sisteminde yalnızca kişileri yedekleme işlemi bulunmamaktadır. Yedekleme işlemi yapıldığında telefonda sahip olunan tüm ayarlar ve bilgiler yedeklenecektir. Rehberlerin yanı sıra fotoğraflar, videolar ya da kullanım ayarları da yedeklenir.  Apple marka cihazlarda telefon rehberi nasıl yedeklenir sorusunun yanıtı iCloud uygulaması üzerinden verilmektedir.

  • Telefonun “Ayarlar” kısmına girin.
  • İlk olarak “iCloud” seçeneğini sonrasında “iCloud Yedekleme” seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfadan yedeklemeyi aktif hale getirin.

Telefonunuz kablosuz internete ve şarja bağlı olduğu her ana yedekleme işlemini siz farkında olmadan gerçekleştirecektir.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.