Sosyal Medyada Popüler Olmanın Yolları

07.08.2020
54
Sosyal Medyada Popüler Olmanın Yolları

Sosyal medyada popüler olmanın yolları arasında vereceğimiz tavsiyeler, doğru hedef kitleye daha hızlı ve kalıcı şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. dünya çapında insanların önemli bir kısmı Facebook, Instagram, Youtube, TikTok ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde, zamanlarının önemli bir kısmını harcamaktadır.

Bu platformlar başta olmak üzere yetkinliğinize uygun bir sosyal medya sitesinde yapacağınız çalışmalar, hedef kitleniz arasında bu platformlarda sizi daha popüler hale getirebilir. Bunun için önemli olan, doğru çalışmayı doğru platform üzerinden yapabilmektir.

Sosyal Medyada Popüler Olmanın Yolları

Hangi Platform?

Her insanın başarılı olabileceği sosyal medya platformu farklı olabilir. Kimileri görsel içeriklerle başarı sağlayabilirken, kimileri ise daha çok metin ve görsel karışımı içeriklerde daha başarılı olabilir.

Görsel içerik üretme konusunda kendinizi başarılı buluyor ve hedef kitlenizin ilgili platformlarda size daha fazla ilgi göstereceğini düşünüyorsanız, özellikle Youtube, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya sitelerini tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Bir Başlangıç Yapın

Platforma karar verdikten sonra hangi platform olursa olsun, profesyonelliği elden bırakmayın.

Seçtiğiniz platformda kullanacağınız isim ve görsellerin profesyonel bir şekilde hazırlanması, başarıya giden yolda atabileceğiniz ilk adımlardan biridir. Doğru isim seçimi yaptıktan sonra kullanacağınız hesabın profil ve diğer kalıcı görsellerinin profesyonelce hazırlanmış olması, geçen süreçte ciddi katkı sağlayacaktır.

Güncel Olun

Güncellik, sosyal medyanın olmazsa olmazlarıdır. İnternet üzerinde güncellik denildiğinde akla ilk gelen sıklıkla paylaşım yapmak ise, burada yanılıyorsunuz. İnsanların sizi unutmayacağı aralıklarla paylaşım yapmak doğru bir seçim olsa da, güncel konulara değinmekte bir o kadar önemlidir.

Hedef kitlenize uygun güncel konular üzerinden hareket ederek yapacağınız paylaşımlar özgünlük ile birlikte harmanlandığında, sizi başarıya götürecektir. Ancak hesabınızı güncel tutmak adına çok sık paylaşım yapmanın insanlar için sıkıcı olabileceğine dikkat ederek, paylaşım aralığınızı dikkatli bir şekilde ayarlamanız faydalı olacaktır.

Özgün Olun

Özgünlük, sosyal medyada popüler olmanın yolları arasında sizin için mutlak öneme sahip olması gereken önerilerden biridir. Siz paylaşım yapana kadar onlarca hatta yüzlerce kez paylaşılmış içerikleri paylaşırken, biraz daha dikkatli olun.

Daha önce paylaşılmış şeyler, size hala katkı sağlıyor olabilir. Ancak bu içerikleri daha özgün hale getirerek gündeme taşımanız, takipçilerinizin daha fazla ilgisini çekecektir. Bu yüzden paylaşımlarınıza, mutlaka özgünlük katarak yola devam edin.

Etkileşime Önem Verin

Sizin paylaşımlarınıza insanların yapacağı çeşitli etkileşimlere cevap verme ihtiyacı olduğunda, mutlaka bunlara bir karşılık verin. İnsanlarla aranızdaki mesafeyi koruyarak etkileşimlere karşılık vermeniz insanların sadakat duygusunu artıracağı gibi, yeni takipçiler kazanmanızın da önünü açacaktır.

Siyasetten Uzak Durun

Sosyal medya fenomeni olmanın yolları arasındaki en önemli tavsiyelerimizden biri, bu platformlarda siyasi bir alanda çalışma yapmıyorsanız siyasetten uzak kalmanızdır. Çünkü takipçileriniz arasında farklı görüşlere sahip insanların olması, bu paylaşımlar nedeniyle insanların bir kısmını memnun ederken bir kısmının sizden uzaklaşmasına neden olacaktır.

İnternet dünyasının vazgeçilmezleri olan sosyal medya sitelerinde başarılı olmak için tavsiyelerinizi, yorum kısmından diğer ziyaretçilerimizin istifadesine sunabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.