PUBG Taktikleri

16.07.2020
116
PUBG Taktikleri

Milyonlarca oyuncunun severek oynadığı ve kazanmak için çaba sarf ettiği Pubg’nin taktiklerini başlıca belirteceğim. Bu taktikleri uyguladığınız sayede daha başarılı oyunlar çıkararak daha üst sıralarda oyunu bitireceksiniz.

İlk yapmanız gereken hassasiyet ayarlarını kendi oyun tarzınıza göre ayarlamak olmalıdır. Eğer kendi tarzınıza göre hassasiyet ayarlarını ayarlamazsanız istediğiniz şekilde kontrol sağlayamayacak ve kazanmaktan oldukça uzaklaşacaksınız.

Pubg’nin diğer bir taktiği ise Dikiz atış diye tabir edilen sağa sola eğilerek atış atma şeklidir. Evet buda bir Pubg Taktiğidir ve kesinlikle kullanılması gerekmektedir. Bunu yapmak zorundasınız. Kullanmamak çok büyük bir eksiklik sağlayacaktır.

Silah hasarlarını ve zırhların korumalarını bilmeniz gerekmektedir. Ne kullandığınızı veya ne giydiğinizi bilmediğiniz sürece bilenlere göre daha dez avantajlı olacak ve buda sizin yarışta geri düşmenize vesile olacaktır.

Oynadığınız haritaya ne kadar hâkim olursanız diğer oyunculara karşı o kadar avantajınız olacaktır. Bu yüzden sadece bir harita üzerinde oynayarak kendinizi o haritada bol bol geliştirin. Bu şekilde haritanın birçok noktasına hakim olacak ve diğer oyunculara karşı avantajlı konuma geçerek oyunu kazanmaya biraz daha yaklaşacaksınız.

Bir başka Pubg taktiği ise bol bol savaşmaktır. Bir ne kadar çok savaş o kadar tecrübe ne kadar tecrübe o kadar deneyim ve bunların her biri birleştiğinde daha kusursuz bir oyun sergileyerek oyun oynayacaksınız.

Bir başka Pubg taktiği ise Sypray atabilmektir. En temel bilinmesi gereken şeylerden birisidir. Eğer kullandığınız silaha uygun sypray atmayı henüz öğrenmedi iseniz hemen bunu öğrenmek zorundasınız. Sypray atmadan Pubg oynamak mümkün değildir.

Paraşüt kontrolü yani uçaktan atlarken atlanıldığınız yeri yeterince gözlemlemek.  Atladığınız bölgeye kaç kişi veya grup iniyor bunu bilmek ve inenlerinde ne tarafta olduğunu bilmek zorundasınız. Düşmanın ne tarafta olduğunu bilirseniz ona göre önlem alarak savaşın sonunda sağ kalmayı başarırsınız. Ama düşmanın nerden ne taraftan geleciğine dair hiçbir fikrin yoksa ölmeye ve kaybetmeye mahkumsun. Bu yüzden uçaktan atlarken gözlem yapmak ve haritanın takibi çok önemli.

Pubg taktiklerini yaparak veya yapmaya çalışarak daha başarılı oyunlar sergilediğinizi hemen birkaç oyunda farkedeceksinizi.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.