PUBG Bilinmeyen Özellikleri

03.07.2020
167
PUBG Bilinmeyen Özellikleri

Son birkaç yıl içerisinde çığ gibi büyüyen yediden yetmişe her kitlenin severek tutku oynadığı Pubg’nin Az Bilinen Özelliklerini sizler için bir araya topladım.

Binaların ahşap kapıları eğer yöntemini bilirseniz kırılmaktadır. Eğer bir evin içerisinde gizlenmiş bir düşman varsa ve sizin de içeri girmeniz gerekiyor ise bir Molotof’a ihtiyacınız olacaktır. Molotof’u kapıya çarpacak şekilde fırlattığınız taktirde kapı kırılacak ve o kısım yanmaya başlayacaktır. Böylelikle içeride saklanan kişiler için siper olacak cok azyer kalacaktır.

Belirli aralıklar ile düşmekte olan dropları daha kolay bulabilmek için düşmeden önce gökyüzünde iken işaretleyebilir ve navigasyon vasıtası ile takip ederek düşecek olduğu bölgeye herkesten önce ulaşabilirsiniz.

Oyunun gerçekçiliğini artırmak için geliştiriciler o kadar çok caba harcamıştır ki bu oyunun her kısmında bariz bir şekilde belli olmaktadır. Pubg’nin Az Bilinen Özelliklerinden bir diğeri de; Bir Kar98 ile 200 metredeki bir hedef aldığınızda seviye 3 kaskı dahi olsa %87 hasar verirken 100m nin altında bir yakınlıktan aynı hedefe atılan bir isabetli kursun seviye üç kaskı olsa dahi %100 hasar vermektedir.

Oyun içerisinde çıkması yahut atlaması ve tırmanması mümkün olmayan bazı yerler mevcuttur. Köprülerin üzerleri bunlara en basit örnektir. Dolayısı ile bu gibi yerlere erişilemeyeceği için birçok oyuncu göz ardı ederek oradan bir taciz ateşi geleceğini beklemez. Oyuna ilk girdiğinizde uçaktan atlarken bu tarz yerlere atlarsanız köprülerin üzerine çıkılamayan yerlerin üzerine inmeniz mümkün olacaktır. Böylelikle birçok düşmanınızı hiç beklemeyeceği bir şekilde gafil avlama imkanına sahip olacaksınız.

Pubg’nin az bilinen özelliklerinden bir diğeri ise; Bir M416 silahınız veya 5,56mm mermiye sahip bir silahınız varsa 38 mermi ile bir baggy aracının yanmasını sağlayabilirsiniz.  AKM ve benzeri mermi tiplerinde bu atış 35’e düşerken daha küçük mermili hafif silahlar için sayı 41’e çıkmaktadır.

Toros’a benzeyen araçlar için sayı biraz daha artmaktadır. M416 ile bu tarz bir aracı patlatmak isterseniz 45 mermi atmanız gerekiyor. AKM ve benzeri mermilere sahip silahlar ile 38 , HMS için ise 48 mermi ile hedefe ateş ettiğiniz taktirde araç yanmaya başlayacaktır. Askeri araçlar için ise bir M416 ile 49 mermi atarken AKM ile 42 ve Hafif Makinalı bir silah ile 53 mermi araca ateş etmeniz gerekmektedir. Böylelikle araçları patlatarak içerlerindeki düşmanları daha kolay etkisiz hale getire bileceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.