Messenger Rooms Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

01.07.2020
122
Messenger Rooms Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Facebook’un Nisan ayında duyurduğu uygulaması Messenger Rooms, bir video konferans uygulamasıdır.  Corona virüsü pandemisi nedeniyle tüm dünya olarak sosyal yaşantıdan uzak kaldığımız şu günlerde, evlerine kapanan insanlar tarafından video konferans uygulamalarına gösterilen ilgi çok büyük ölçüde yükselmiş ve kullanıcıları da bir o kadar artmıştı. 

   Birçok sosyal medya uygulamasına sahip olan Facebook sonunda kendisinden bekleneni yaptı ve Messenger Rooms’u yayınladı. 

   Uygulamanın özelliklerinden bahsetmek gerekirse, Messenger Rooms,  50 kişiye kadar eş zamanlı olarak dünyanın her yerinden görüntülü sohbet etme imkanı sağlıyor. 

Messenger Rooms Uygulamasının Kullanımı 

   Paylaşılabilir görüntülü sohbet linkleri ile dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınız, aile üyeleriz ile sohbet edebilme, işiniz ile ilgili toplantılarınızı ve görüşmelerinizi gerçekleştirebilme kolaylığı sağlamaktadır.  

   Üstelik Messenger Rooms görüntülü sohbet linkini gönderdiğiniz bu kişilerin Facebook uygulaması ve Messenger uygulamalarına kayıtlı olmaları gerekmeyecek.  B u uygulamaların kullandıkları cihazlarda kurulu olmaları da gerekmeyecek.  Sohbete davetleri sohbet linkini oluşturanlar gönderebilecek.   Kullandıkları cihazlarda messenger uygulaması yüklü olan kullanıcılar ise birçok efekt ve  AR filtresine erişim imkanına sahip olacak.  Ayrıca görüntülü görüşmelerde süre sınırı da olmayacak. 

   Facebook yetkilileri koronavirüs pandemisi süresince, Messenger ve Whatsapp uygulamaları üzerinden yapılan görüntülü aramaların ciddi ölçüde arttığını, bu durumun da toplumlarda iletişim halinde olmanın ve sosyal bağların ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini söyleyerek yeni uygulamalarını bu yönde geliştirdiklerini belirttiler. 

     Messenger Rooms Oldukça Güvenli!

    Uygulama aynı zamanda eğlenceye yönelik özellikler de taşımakta.  Oyun oynama, ekran paylaşımı gibi özellikleri de kullanıma sunulmuş.  Messenger Rooms bir dizi güvenlik ve gizlilik özelliği içeriyor.

   Bir oda oluşturulduğu esnada odanın görünürlüğü ve odaya katılabileceklerin denetimi odayı kuran kişinin kontrolünde olacak.  Facebook odalardan veri toplandığını ifade ederek bu verilerin “ürün deneyimini iyileştirmek” amacıyla kullanacağını da açıkladı. Uygulamanın kullanımı esnasında kullanıcılara kolaylık sağlayacak bir diğer özelliği ise uygulamada kesinlikle reklam gösterilmeyecek olması.  Heyecan verici ve deneyiminizi eşsizleştirecek bir diğer özellik ise sanal arka planın 360 derece olacak olması.  Ancak bu özelliği cihazında messenger uygulaması yüklü olan kullanıcılar kullanabilecek.  Şirket aynı zamanda diğer uygulamalarına da güncelleme getireceğini duyurdu. 

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.