Lifebox Nedir? Lifebox Kullanımı

16.07.2020
67
Lifebox Nedir? Lifebox Kullanımı

Lifebox Nedir?

Turkcell operatörünün 2014 yılında devreye aldığı sistemlerden birisi olan Lifebox hizmeti sayesinde kişiler bir çeşit akıllı depolama hizmetiyle karşı karşıya kalmaktadır. Lifebox bulut sistemi sayesinde kişilerin her türlü dosyası bir klasör içerisinde saklı bir şekilde duracaktır. Bu konuda telefonunuza bir şey olması durumunda tüm dosyalar yedekli bir şekilde bu hesap içerisinde yer alabilecektir. Bunun yanı sıra Lifebox hesabınızın içerisine dosya, video ve resimlerinizin tümünü koyabilirsiniz. Telefonunuzun dosyalarını saklamak için işe yarayan uygulamalardan birisidir. Turkcell depolama adıyla hizmet veren ve diğer adı Lifebox olan bu hizmetin içerisinde tüm verileriniz korunur. Telefonunuzun içerisinde veya tabletlerinizin içerisinde bulunan tüm dosyalarınızı bu sistem sayesinde akıllı depoya kaydedebilirsiniz. Özellikle cihaz değişikliğiyle birlikte kişilerin telefonu bozulabiliyor ve verilerini kaybedebiliyor. Bu konuda  devreye akıllı depolama hizmeti girmektedir. İnternet bağlantınızın olduğu her yerden tüm dosyalarınızı yeni telefonunuza ekleyebilirsiniz. Lifebox akıllı depolama hizmeti sayesinde hiçbir dosyanız tarihe gömülmez ve videolarınız kaybolmaz.

Turkcell Lifebox Kullanımı

Turkcell Lifebox uygulamasını kullanabilmek için ilgili mağazalar üzerinden telefonunuzun içerisine yüklemeniz gerekmektedir. Yükleme işlemlerini Android ve iOS işletim sistemlerinden yapabilmeniz mümkündür. İndirme işlemlerini yaptıktan sonra kendi kayıt bilgilerinizi girerek üye olabilirsiniz. Kayıt işlemleri sırasında sizden telefon numaranız ve mail hesabınız istenebilmektedir. Akıllı depolama sistemi olan Lifebox sistemine kayıt olursanız ilk olarak 5 GB bir depolama hakkınız bulunmaktadır. Bu oranda istediğiniz dosyayı yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca 5 GB üzerinde bir yedekleme yapmak istiyorsanız bu konuda ücret ödemek durumundasınız. Turkcell Lifebox sistemine giriş yapmak için akıllı telefonunuzun olmasına gerek yoktur. Aynı zamanda bu uygulamaya bilgisayar üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus mail adresi ve telefon numarasıdır. Lifebox uygulamasına bilgisayar üzerinden giriş yapmak istiyorsanız mylifebox.com sitesi içerisine giriş yapmanız gerekmektedir. Bilgisayar içerisinden bulut depolama sistemlerine giriş yaparak tüm yedekleme işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.  Lifebox uygulaması Turkcell operatörü kullananlara değil aynı zamanda Türk Telekom, Vodafone gibi operatörleri kullanan herkese açık bir uygulamadır.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.