League of Legends Clash Turnuvası Ödülleri

22.08.2020
345
League of Legends Clash Turnuvası Ödülleri

League of Legends’ın belirli aralıklara düzenlediği Clash Turnuvası’na çoğu oyunsever, nasıl oynanması gerektiğini ve turnuva sonu ödüllerin ne olacağını merak ediyor. Nasıl oynanacağı sorusunun cevabı ise oldukça basit. Sihirdar vadisi modunda gerçekleşen turnuva, iki takımın karşılaşması ile kazanan takıma belirli ödüller verilmesini kapsıyor. Turnuva sonuu verilen ödüller merak konusu olurken, turnuvaya nasıl katılmak gerektiği sorusu da ayıca zihinleri kurcalıyor. Clash turnuvasına nasıl katılabilirsiniz ve turnuva sonu sizleri hangi ödüller bekliyor, kısaca göz atalım.

Leagu of Legends Clash Turnuvasına Katılım

Clash turnuvasına katılmak için kendinize ait bir hesaba sahip olmanız ve bu hesabın bazı özellikler taşıması gerekiyor. Elinizde bulunan hesap en az 30 level olmalı, sihirdar vadisinde bir kümeye sahip olmalı ve hesabınızın sms ile doğrulanmış olmalıdır. Bahsedilen ktriterleri hesabınız karşılıyor ise Clash turnuvasına katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınız Clash turnuvasına katılım için uygunluk gösteriyorsa, 5 kişiyi kapsayan Clash takımı oluşturabilir ve turnuvaya kolayca katılabilirsiniz. Ancak yapmanız gereken bir şey daha var; turnuvalara katılmak için mağaza bölümünde yer alan “Clash Bileti” satın almanız gerekiyor. Clash bileti yaklaşık 975 IP miktarındadır. Yani  975 mavi öze sahipseniz, clash bileti satın alabiliyor ve turnuvaya katılabiliyorsunuz.

League of Legends Clash Turnuvası Ödülleri

Clash turnuvasında 3 farklı ödül çeşidi yer alıyor. Bunlar; kapsüller, kupalar ve zafer puanlarıdır. Turnuvadan iyi bir derece elde ederseniz, bu güzel ödüllere sahip olabilir ve kullanabilirsiniz. Eğer karşılaşacağınız gruplardan galip olarak ayrılırsanız, Clash size kupa sunuyor ve bu kupa 2 hafta boyunca vadide görünüyor. Her galip geldiğiniz maçta 200 zafer puanı elde ediyorsunuz. Bu zafer puanları ile sancağı açabiliyor ya da geliştirebiliyorsunuz. Bu da tıpku kupa gibi aynı şekilde vadide sergileniyor.

En önemli ödülleri ise kapsüller ve küreler kapsıyor. Belirtmekte fayda var; Clash turnuvasına katılan tüm oyuncular, mağlup olsa dahi katılım sağladıkları için Clash küresi kazanıyor. Ancak bu küreler de kendi aralarında farklılık gösteriyor. Turnuvada 1. Olan takım, Clash küresinin en yüksek ödülüne sahip oluyor, bu da 7 kere üst üste açabileceğiniz bir küre anlamına geliyor. Diğer taraftan mağlup olunsa dahi alınan kürenin ise 1veya 2 açım hakkı bulunuyor. Kazandığınız bu kürenin içinden ise birbirinden güzel destansı kostümler, ifadeler, totemler, sihirdar simgeleri vb. gibi ganimetler çıkabiliyor. Ödüller oldukça güzelken, ayrıca ek ödül olarak XP ve IP takviyesi de elde edebiliyorsunuz.

Kısacası Clash turnuvası, League of Legends oyuncuları için oldukça sevilen ve rekabetin boy gösterdiği bir turnuva özelliği taşıyor. Sonuncu olmanız halinde, başka aldığınız Clash biletini oyun size geri iade ediyor. Bunun yanında Clash küresi almaya da hak kazanmış oluyorsunuz. Bir sonraki Clash turnuvasında, şimdiden bol şanslar ve ödüller diliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.