Kilidi Bozulan Araba Nasıl Açılır?

27.06.2020
197
Kilidi Bozulan Araba Nasıl Açılır?

Günümüzde özellikle araba kapısının sıkışması gibi sebeplerle ve özellikle arabanın kilidi bozulmasıyla insanların kapı açma süreci bir hayli sancılı geçebilmektedir. Bu konuda insanların en büyük yardımcısı olan anahtarlar bazı durumlarda işe yaramamaktadır. Durum böyle olunca genellikle kilidi bozulan araba kapıları için çilingir hizmetlerine başvurulmaktadır. Çilingir hizmetleri bu konuda standart bir fiyatla müşterilerin karşılarına geldikleri için birçok araç sahibi bu konuda ilk olarak kendi yöntemlerini devreye sokmaktadır. Bu nedenle araç sahipleri bu konuda kendi yöntemlerine başvurmaktadır. Kilidi bozulan arabaları açmak için bu konuda birkaç yöntemi kullanarak araba kapınızı açabilirsiniz.

  • Araba kapısını açabilmek için özellikle aracınız eski bir modelse ayakkabı bağcığı ile aracın kapısını açabilmek mümkündür. Bu konuda aracın kapısını açabilmek için uzun bir ayakkabı bağcığından yardım alabilirsiniz. Bağcığın tam ortasına bir düğüm atınız. Kilit butonunun üzerine bağcığı bir şekilde geçirin ve sert bir şekilde açmayı deneyiniz. Bu konuda araç kapısının üst kısmından sokarsanız kilit mandalına daha kolay ulaşabilirsiniz. Ayakkabı bağcığını çekerek ve aynı zamanda kapı kolunu kaldırarak araba kapısını açmayı deneyebilirsiniz.
  • Bir başka araba kapısı açma yöntemiyse tel ile kapıyı açma yöntemidir. Aracınızın modeli ne olursa olsun sadece bir tel yardımıyla kapıyı açabilmek mümkündür. Bu konuda elinizde olması gereken tek malzeme sert bir tel olmalıdır. Teli arabanın kilit mandalına doğru bükünüz. Bunun ardından teli kilidin olduğu yere doğru iyice uzatınız. Kilidi tel yardımıyla içeriden açabilirsiniz. Bu tarz yöntemleri uygularken özellikle malzemelerinizin arabanıza zarar vermeyeceğini garanti altına almalısınız. Arabanıza tel ile bir zarar gelirse bu konuda daha büyük bedeller ödemeniz mümkün olacaktır. Bu nedenle kapıyı açarken sert ve aynı zamanda nazik olmayı deneyebilirsiniz. Bu tarz yöntemler yalnızca aracının kapısını açamayan araç sahiplerine yöneliktir. Araç sahiplerinin kendi aracı üzerinde bu tarz yöntemleri uygulamasında bir sakınca yoktur.
  • Yalnızca arabanın anahtarı içinde kalan veya arabanın içerisinde olan ve kurtarılamayan kişiler için bu yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerin işe yaramadığı kısımda ve özellikle can söz konusu aldığında camlar kırılabilir.
YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.