iPhone Kulaklık Modundan Nasıl Çıkarılır?

26.07.2020
100
iPhone Kulaklık Modundan Nasıl Çıkarılır?

iPhone kullanan bir çok kişinin karşılaştığı bir problem telefonun kulaklık modunda takılıp kalması. Bugün bu durumlara neler sebebiyet verebilir ve nasıl önlemler alacağız bunlarla alakalı kısa bilgilendirmeler yapacağız. En son kulaklığınız takılıydı ve çıkartmanıza rağmen telefonunuz hala kulaklık modunda mı ? Şimdi gelin iPhone Kulaklık Modundan Nasıl Çıkarılır ? hep birlikte inceleyelim.

Neden Kulaklık Modunda Kaldı ?

Arkadaşlar bu duruma sebep olabilecek bir çok durum var kısaca bunlardan maddeler şeklinde bahsetmek gerekirse;

– Ani çekmeler, ani kablo çıkartmaları.
– Telefon işlem halinde iken kablonun çıkartılması.
– Yan sanayi, başka marka kulaklıkların kullanılması.
– Kulaklık girişinde bir problem yaşanılması.

Bu veya buna benzer sebepler telefonunuzun kulaklık modunda kalmasına sebep olabilir.

Iphone Kulaklık Modundan Nasıl Çıkarılır ?

Bunun nelerden kaynaklanabileceğini öğrendik, şimdi nasıl önlemler alırız buna bakalım.

1) Kulaklığı Çıkartıp Takın
Evet çok basit, düz mantık ama en çok işe yarayan yöntem 🙂 Kulaklığınızı bir kaç kez çıkıp takarak sorunun düzelmesini sağlayabilirsiniz. Çıkartma ve takma işlemlerini yaparken 3 er saniye bekleyin. Düzelmedi mi ?

2) Başka Kulaklık İle Deneyin
Eğer orijinal kulaklık kullanmıyorsanız kullandığınız kulaklık nedeni ile de bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Zira ucuz satıldığı için dolayısıyla kalitesiz olan kulaklıklar cihazınıza bu tarz zararlar verebilir. Bu sebeple illa orijinal olmak zorunda değil ama başka bir kulaklıkla deneme yapmanızda fayda var.

3) Kulaklık Girişini Temizleyin
Evet üfleyerek Türk tamirinden bahsetmiyorum 🙂 Girişte pislik birikintisi veya başka bir şey oluşmuş olabilir. Bir kürdan yardımı ile detaylıca temizleyin, bu işlemi bir kaç kez yapın ve ardından kulaklığınızı takarak deneme yapın.

4) Cihazınızı Yeniden Başlatın
Telefonunuzu yeniden başlatmakta bu tarz durumlarda aslında en kestirme çözüm yolu. Kulaklık modunda kalan bir telefon içinde çözüm olabilir.

5) Sürüm Güncelleyin
Evet buda bir ihtimal. Dosyalarınız çeşitli sebeplerden zarar görmüş olabilir. Bu yüzden biraz zahmetli ama etkili bir çözüm yolu 5. seçeneğimizi denemekte fayda var. Cihazınız DFU modundayken güncellemeyi veya kurtarma yapmayı deneyin. Sorununuza çözüm olabilir.

5 yöntemde de eğer bir sonuca ulaşamadıysanız muhtemelen cihazınızda çözümü biraz daha zorlu bir problem var. Bunun için gerek online olarak gerek yetkili servislerden destek alarak problemi çözebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.