İnstagram Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme

18.06.2020
67
İnstagram Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme

İnstagram Hesap Dondurma ve Kalıcı Silme

İnstagram hesabınızı geçici olarak korumaya almak istediğinizde veya kalıcı olarak silmek istediğinizde bu işlemleri kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.  Bu işlemler ile geçici olarak hesabınıza erişim saplanmasını engelleyebilir veya kalıcı olarak tüm paylaşımlarınızın silinmesini sağlayarak hesabınızı silebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram hesabınızı dondurmak için bilgisayar kullanarak hesabınıza erişim sağlamanız gerekiyor. Mobil cihaz üzerinden bu işlemi yapamıyorsunuz.

  • İnstagram hesabınıza erişim sağladıktan sonra profil düzenleme sekmesine tıklayın.
  • Profil düzenle sayfası açıldığında sağ alt kısımda yer alan Hesabımı Geçici Olarak Kapat sekmesine tıklamanız gerekiyor.
  • Hesabınızı neden kapatıyorsunuz sorusu için size sunulan seçeneklerden birine seçerek  Geçici Olarak Kapat sekmesine tıkladığınızda  instagram hesabınızı dondurmuş oluyorsunuz.

Dondurulmuş instagram hesabı sahipleri diledikleri zaman profillerine erişim sağlayabilir, profilinizde gezinebilirsiniz.

İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram hesap kapatmak işlemini yapabilmek için bilgisayar üzerinden hesabınıza erişim sağlamanız gerekiyor. Mobil cihazlar ile bu işlemi de yapamıyorsunuz.

  • İnstagram hesabınıza giriş yaparak profil düzenle sayfasına gitmeniz gerekiyor.
  • Profil düzenle sayfasının en altında yer alan  hesabı kalıcı olarak sil seçeneğine tıklamalısınız.
  • Hesabınızı neden siliyorsunuz sorusu için açılan menüden gerekçenizi seçerek işaretleyin.
  • Bu işlem sonrası sayfanın en altında yer alan hesabımı sil sekmesine tıklayın ve onaylayın.

Bu işlem sonrasında hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Takipçileriniz daha önceki paylaşımları göremeyeceği gibi hesabınızı da göremeyecek, beğeniler ve yorumlarda otomatik olarak silinecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.