İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

15.08.2020
92
İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kişi tarafından fazla önemsenmeyen bir durum olsa da ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler, karşı tarafa iyi bir izlenim bırakabilmek için aslında ciddi bir öneme sahiptir.

Onunla ilk buluştuğunuzda yapmacık tavırları içeren tavsiyelerden bahsetmeyecek olsak bile, o anın heyecanına yenik düşerek sizi zora sokacak şeylerden kaçınmanızı tavsiye edeceğiz. Erkek ve kadınlar için geçerli olan bu tavsiyeler, bu önemli buluşmanın daha iyi bir şekilde geçmesini sağlayacaktır.

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsmini Yanlış Söylemeyin

Yeni tanıştığınız bir insanın ismini yanlış söylemek oldukça doğal bir durum olsa da, karşıdaki kişiyle aranızda oluşan samimiyetin bir anda ilk karşılaştığınız seviyeye dönmesine neden olabilir. Bu nedenle ismini söylerken herhangi bir tereddüt yaşıyorsanız emin olarak veya ismi ile hitap etmekten kaçınarak durumu kurtarabilirsiniz.

Kendinizi Kontrol Edin

Buluştuğunuz kişiye daha önceden bir hoşlantı duyabilir veya ilk buluşmada böyle bir hisse kapılabilirsiniz.

Ancak her ne olursa olsun onun karşısında kendinizi kontrol ederek bunu fazla belli etmemeniz, buluşmanın daha büyüğünü bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Ondan hoşlandığınızı bu buluşmadan sonra daha uygun bir şekilde ifade etmek, vereceği tepkiyi ölçmek için de daha iyi olacaktır.

Eski Sevgiliniz Hakkında Konuşmayın

İlk buluşmalarda genellikle ortak konulardan biri, eski sevgililer hakkında olmaktadır. Eskisi sevgilinizden bahsetmemeye özen göstermek, onun hakkındaki şüphelerin ortadan kalkmasını da sağlayacaktır. Kendisinin ısrar etmesi halinde ise geçmişte yaşanan bir süreç olduğu için, fazla bir öneminin olmadığını belirterek konuyu kapatabilirsiniz.

Telefonla Oynamayın

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında önemle dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de, ilginizi karşıdaki kişiye vermektir. Bunun aksi olarak sıklıkla telefonunu oynamanız veya arkadaşlarınızla mesajlaşmanız, onun kendisini önemsemediğiniz algısını oluşturacaktır.

Kolay Yemekler Söyleyin

Şayet buluşmamızda yemek için sözleşti iseniz, yemek siparişi verirken mutlaka kolay yiyebileceğiniz bir şeyler söyleyin. İlk kez buluşmanın heyecanıyla doğru yapılabilecek birçok şeyi yanlış yapma ihtimali olduğu için, bu ihtimalleri bu şekilde dikkat ederek en aza indirebilirsiniz.

Fazla Utangaç Veya Özgüven Sahibi Olmayın

İlk buluşmada utangaç olmak normal olsa da, aşırı utangaç olmanın karşınızdaki kişiyi sizden uzaklaştıracağını unutmayın. Aynı şekilde aşırı özgüven sahibi olmak ve bunu karşınızdakine yansıtmak daha, yanlış bir davranış biçimi olacaktır.

Vücut Dili Önemlidir

İlk buluşmalarda tarafların birbirine karşı olan ilgisi, çok daha fazla olmaktadır. Kadın ya da erkek bu buluşmada karşı tarafın vücut dilini çözmeye çalışmak için, sürekli vücut hareketlerini takip edecektir. Bu nedenle anlık ve aşırı refleksler vermek yerine, daha sakin bir yapıda davranmak faydalı olacaktır.

Doğru Kıyafet Seçimi

Birçok kişiye biriyle ilk kez buluşmaya giderken, kıyafet seçiminde oldukça abartıya kaçmaktadır. Bu buluşmanın önemli bir buluşma olduğunu belli edecek şekilde şık giyinmek faydalı olsa da, abartıya kaçmanın olumsuz bir sonuç doğuracağı unutulmamalıdır.

Webkeyif.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.