Hem Windows Hem Android; Nebulus

22.08.2020
115
Hem Windows Hem Android;  Nebulus

  Hem Windowsu Hem de Androidi Çalıştıracak Yeni Bir Telefon Geliyor.

Merkezi İngiltere’de yer alan Emperion, aynı anda hem Windows’u hem de Android’i çalıştıracak telefonu olan Nebulus’u halka duyurdu. Henüz üretime geçmemiş bu telefon, kısa bir süre sonra ön sipariş almaya başlayacak.

ABD’nin dev yazılım şirketi olan Microsoft, geçtiğimiz yıllarda da gördüğümüz üzere birçok kez akıllı telefonlara kendi işletim sistemlerini uygulamak istedi. Kullanıcıların birçoğunun tercihlerini IOS ve Android’den yana kullanmasından dolayısı istediği başarıya bir türlü ulaşamadı. Microsoft’un İOS veya Android’de tercih edilmemesinin en önemli sebeplerinden biri de uygulamaların kullanıcılar açısından istenilen düzeyde olmamasıydı. Bu gibi sebepler dolayısıyla Microsoft, akıllı telefon sektörüne dışarıdan seyirci olarak izlemeyi karar kıldı.

Microsoft’tan Yeni Adım: Nebulus

Ancak Microsoft işletim sistemi bu kez karşımıza tekrar olarak, Nebulus isimli telefonla çıkacak. Windows 10 işletim sistemini barındıracak bu akıllı telefonu diğerler telefonlardan ayıran en önemli özellik ise aynı anda hem Windows hem de Android’i çalıştıracak olmasıdır.
Kafa karıştırıcı gibi görülen Nebulus, ARM mimari üzerine kurulacak ve her iki sistemi de aynı anda kullanabilmeye imkan sağlayacak bir sisteme sahip olacak. Yani anlatılmak istenen, Android uygulamaları Windows üzerinden çalıştırma gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Geliştirilen Nebulus, 6.19 inç büyüklüğünde bir ekran özelliklerine sahip olacak. Arka kısmında 2 adet 13 MP kamera yer alacak olan telefonun ön kısmında ise 10.5 MP’lik bir kamera yer alacak. Gücünü Snapdragon 845 isimli işlemcisinden alacak olan bu telofonda, 6000 mAh’lik batarya yer alacak.
Tüm bu özellikleri taşıyacak olan Nebulus, ülkemize ne zaman gelecek ya da hangi ülkelerde satışa çıkacak sorularına cevap olarak, bununla ilgili herhangi bir bilgi şu anlık bulunmuyor. Nebulus 714 dolar yani şu anki dolar kuru haliyle 4.880 TL + vergiler karşılığında ön sipariş verilebilmektedir.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.