GTA 5 Bilinmeyen Özellikleri

02.07.2020
147
GTA 5 Bilinmeyen Özellikleri

GTA 5 milyonlarca kullanıcıya ulaşarak oyun severlere keyifli dakikalar yaşatırken birçok farklı deneyim sunmaktadır. Milyonlarca kullanıcıya ulaşmasının birçok sebebi olsa da bunlardan bir tanesi de gerçekçiliğinin çok etkin olmasıdır. İşte oyunu bu yönü ile ilgili Bilinmeyen özellikleri mevcut. Daha önce bazılarına dikkat etmiş olsanız da birçok kullanıcı tarafından hala keşfedilmemiş bir çok Bilinmeyen özellik vardır. GTA 5’in bilinmeyen özelliğini sizler için bir araya topladım.

Oyunun giriş  kapağındaki sarışın kız Kate Upton’a benzetilmektedir.

Eğer bir kuaföre gider ve saçlarınızı sakallarınızı kestirirseniz bir süre sonra saçlarınız sakallarınız tekrar büyüyecektir. Ve tekrar kestirmek durumunda kalacaksınız.

Karakteriniz herhangi bir şekilde suyun içine girer ve ıslanırsa ayakkabıları kuruyana kadar yürüdükçe gıcırtı sesi çıkartacaktır. Islandığında ise üzerinizdeki elbiselerinizde suyun ıslaklık efektini göreceksiniz.

Geceleri herhangi bir eve araba ile çarptığınızda ev sahipleri çarpmanın etkisi ile korkarak uyanacak ve evlerin lambaları yanacaktır.

Herhangi bir görevde üst üste üç dört kez üst üste başarısız olursanız görevler atlanabilir hale gelecektir.

Araç sürerken telefon görüşmesi yapıyorsanız bir eliniz dolu olacağından direksiyon kontrolünden başka bir şey yapamazsınız. Örneğin farları açamazsınız çünkü her iki elinizde dolu olacaktır.

Aracınızı yolda durdurup arkanızdan gelen sürücüleri ve trafiği engellerseniz arkanıza gelmiş olan sürücüler sinirlenerek sizi uyaracaktır.

Karakteriniz ile uzun süre egzersiz ve ya koşu yaparsanız karakteriniz aşırı terleyecek ve kıyafetinize teri işleyecektir kıyafetinizin ıslandığını göreceksiniz.

Plaj kumlarında her gün sabaha karşı saat 06:00’dan sonra plajı temizleyen bir traktör ve ona bağlı bir dişli tırmık görürsünüz. O saatlerde plajda dolaşırsanız bunu görmeniz mümkün.

Köpeğiniz Chap bildiğiniz üzere beysbol topunu attığınızda size geri getiriyor. Eğer beysbol topu yerine el bombası atarsanız Chap bunu da beysbol topu zannediyor ve getirmek üzere el bombasının peşine koşuyor. Ve el bombasını ağzında infilak edince Chap ölüyor.

Telefonu açarak tarayıcıya girdiğinizde sizi karşılayan mausun el işaretinde tıklayacak yerleri gösteren orta parmaktır. Orta parmak ile tıklama yapılmaktadır.

Eğer polislerle bir çatışmaya girerseniz ve bir polisi ayağından yararlarsanız, yakındaki diğer polislerden birisi yaralanan arkadaşlarını yaralandığı yerden kaldırarak güvenli bir bölgeye sürükleyerek götürecektir.

Sokaklarda gezerken uyuyan veya yatan bir kedi görüp kedinin yakınlarına doğru ateş ederseniz kedi birden yerinden fırlayarak kaçacaktır.

Solo oyunda Michael’ın evine giderek evin camlarına uzun süre ateş ederseniz Michael sizi arayacak ve evine ateşi kesmeniz için sizi uyaracaktır.

Taşları C4 patlayıcı kullanarak yerlerinden oynatabilirsiniz. Veya parçalayabilirsiniz.

Kullanmakta olduğumuz arabalar özellikle Off Road araçları kullanıma bağlı olarak kirlenecek ve zamanla yıkanması gerekecektir.

Bir polis topluluğu gördüğünüz yanlarına yaklaşarak onları detaylı bir şekilde inceleyin. Aralarında hiyerarşiye göre kamuflajlarında ve kemerlerindeki farklılığı fark edeceksiniz.

GTA 5’in Bilinmeyen Bir başka özelliği de Michael’ın eşini araba ile ezerek veya patlayıcı bomba atarak öldürürseniz eşinin hastane masrafları telefonuz’a gelecek ve masraflar sizden tahsil edilecektir.

Tünele girdiğinizde haritanızdaki GPS’iniz kesilir.

Üzeri açılabilen bir arabaya binerseniz üzerini açıp kapatabilirsiniz.

Yasadışı işler yaptıktan sonra arabaya biner ve radyoyu açarsanız radyoda yapmış olduğunuz suçlar ile ilgili haberleri dinleyebilirsiniz.

Havada uçan bir kuşu silahınızla vurarak düşürebilirsiniz.

Şehirde dolaşan kargo treninin lokomotifinde LS2004 yazmaktadır ve buda San Andress’in çıkışına bir göndermedir.

Sandy Shores’deki Yellow barda duvardaki dolarların üzerindeki kadın resmi San Andress’in kapağındaki kızın fotoğrafıdır.

Mt. Gordo bölgesini tepesine gece 11-12 arasında giderseniz Jolene Cranley-Evans’ın hayaletini görebilirsiniz. Çok yaklaşırsanız kaybolacaktır. Bulunduğu yerde kanla JOCK yazdığını görmeniz mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.