Google Adsense Onay Nasıl Alınır?

02.07.2020
112
Google Adsense Onay Nasıl Alınır?

Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Google Adsense sorumluları, bu konuda şartları ve kuralları yerine getiren siteleri her zaman onaylamaktadır. Bu nedenle kendi internet sitenizi Google Adsense için uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Google adsense onayı için bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu hususlardan birisi içeriktir. İnternet sitenizin içerisindeki içeriklere değer vererek bu konuda kaliteli içerikleri site içerisinde barındırmanız gerekmektedir. Adsense onayı almak için bu şarttır. Sitenizin içerisinde kopya içerikler olursa Google Adsense onayı asla alamazsınız.

Yeterli İçerikler

İnternet sitenizin içerisindeki her kategoride yeterli sayıda içeriklerin yer alması gerekmektedir. Bu konuda her kategoride toplada en az 20 adet içerik olması gerekmektedir. Ayrıca bu içeriklerin özgün olması ve kaliteli olması gerekmektedir. İçerik konusunda şunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca içerikleri yayınlarken kopya olmamasına dikkat ediniz. Bu konuda özgünlük kontrolü yaparak sitenizin içerisinde yazıları veya içerikleri yayınlayabilirsiniz.

  • Her kategoride 5 içerik olmasına dikkat ediniz.
  • İçeriğin olmadığı kategoriler site içerisinde yer almamalıdır.
  • Kategoriler arasındaki içerik sayısı dengesiz olmamalıdır.
  • İçeriklerin en az 500 kelime olması tavsiye edilir.

Görseller

Google Adsense, sitenizin içerisinde telif hakkıyla korunan içerikleri bulursa bu konuda siteyi onaylamaz. Sitenizin içerisinde telif hakkını ihlal eden bir durumun olmaması gerekir. Bu konuda görsel seçimi yaparken daima telif hakkı olmayan görsellerin seçilmesi gerekir. Ancak bu şekilde onay alınabilir. Google adsense başvurusu yapmadan önce tüm içeriklerinizin ve görsellerinizin özgün bir halde olması gerekmektedir.

Uygunsuz İçerik

İnternet sitesinin içerisinde uygunsuz içeriklerin olmaması gerekir. Bu konuda özellikle uyuşturucu içerikleri, şiddete yönelik içerikler ve yasa dışı içeriklerin yer almaması gerekir. Bu tarz içeriklerin yer alması halinde Google adsense onayı asla alamazsınız.

Uygun Tema

Sitenizin güzel ve düzenli gözükmesi her zaman işinize yarar. Bu konuda internet sitesinin içerisinde güzel bir başlık alanı oluşturmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra içerik alanının nerede olacağına karar vermeli ve renk alanını iyi kullanmalısınız. Kenar çubuklarının nasıl olacağına karar vermeli ve temanızın ayarlarını düzgün bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.