Fortnite Nedir? Nasıl Oynanır?

22.08.2020
242
Fortnite Nedir? Nasıl Oynanır?

Şu an bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde, virüs sebebiyle oyun sektörü inanılmaz bir yükseliş gösteriyor. Hemen hemen tüm oyunseverler, evde geçirilen vakitlerle beraber online oyun sürümlerine daha çok ilgi gösteriyor. İlgi gören oyunların başında da Fortnite geliyor.

Fortnite Nedir?

Fortnite; Epic Games şirketi aracılığıyla oyun severlere sunulan, arcade tarzı grafik tasarımlarına sahip, son zamanlarda popülerleşen oyunlardan biri. 25 Temmuz 2017 tarihinde PC, Xbox One ve PS4 kullanımı için piyasaya sunulan oyun, içerisinde birbirinden farklı modlar barındırıyor. Bu modlar arasında, Fortnite’ın tanınmasını sağlayan ve bu kadar ünlü yapan, oyuncular tarafından çok sevilen ve ilgi gösterilen mod olarak Battle Royale yer alıyor.

Battle Royale Modu

Oyun çılgınları, Battle Royale modunu, yine Fortnite gibi, son zamanların fazlasıyla gözde oyunlarından olan, Steam’de seneler boyunca en çok oynanan oyunlar sıralamasında zirveden inmeyen, CS:GO’yu gerisinde bırakan PUBG’den hatırlayacaklardır. PUBG, Battle Royale modu sayesinde, piyasaya çıktıktan 6 ay sonra, Steam’de yer alan bütün istatistikleri alt üst edip, aylar boyunca en çok oynanan oyun olarak anılmıştı.

Bilmeyenler için Battle Royale’i açıklayacan olursak; 100 kişilik çevrimiçi oyuncu uçaktan ya da uçan otobüs gibi araçlardan aynı anda bir haritaya atlıyor, hayatta kalan son kişi veya son takım olmak için çabalıyor. Oyuncular haritaya atladıktan sonra, bulundukları alanın daralması ve oyuncuların birbirleriyle karşılaşıp savaşmaları için elektronik bir gaz,tüm haritaya dalgalar halinde yayılıyor. Belirli süreler ile drop olarak isimlendirilen, içlerinde oyuncuların işine yarayacak çeşitli materyallere sahip olabilecekleri bir kutu, gökyüzünden haritada belirli bir alana bırakılıyor ve oyuncular bu kutuyu elde etmek için çabalayıp, elde ettiklerinde ise daha fazla avantaj sahibi oluyor.

Fortnite Nasıl Oynanır?

Oyunu elbette okuyarak veya birilerinin anlatımı ile değil, oynayarak ve pratik yaparak öğrenebilirsiniz ancak tavsiyede bulunmak gerekirse; oyun hakkında bilgi sahibi olabilmek ve oyunu inceleyebilmek adına yayın yapan oyuncuları izleyebilir, az çok bilgi sahibi olabilir, göz aşinalığı kazanabilirsiniz.Ne gibi taktikler uygulamış, ne gibi bir yol izlemiş gibi sorularla bakarak oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız mümkün.

Fortnite Nasıl İndirilir?

Fortnite’ın ücretsiz olarak yayınlanan Battle Royale modunu kendi internet sitesinden indirmeniz mümkün. Diğer hikayesel paketleri için ise satın almanız gerekiyor. Aynı zamanda İos’ta da Fortnite’ın keyfine varabilmeniz mümkün!

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.