Kapat
Oyun 116 0

CS:GO Başlatma Seçenekleri Ayarları

Counter Strike: Global Offensive oyunu için başlatma seçenekleri ayarlamak hem FPS oranlarınızı yükseltir hemde daha iyi bir oyun keyfi sunar.

CS:GO oyunu bilindiği üzere yoğun işlemci ve ekran kullanan bir oyundur. Olabilen her türlü optimizasyonu yapmak gerekecektir ki FPS değerleriniz yüksek olsun, oyununuz akıcı olsun ve oyundan daha çok zevk alın. Çok detaylı şeylere girmeyi düşünmüyorum, sadece deneyip işe yaradığını düşündüğüm kodları ön planda tutacağım.

Aşağıdaki kodları Steam kütüphanenizde CS:GO oyununa sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra “Çalıştırma Seçenekleri” veya “Başlatma Seçenekleri” yazan kısma tıklayarak açılan pencerede birer boşluk bırakarak birleşik olmayacak şekilde yazıp kaydedin.

-freq 75

75 Yazan yere kendi monitör GHz hızınızı yazmanız gerekir. Kullandığınız monitörün özelliklerini öğrenip 75 ise 75, 144 ise 144 yazarak maksimum ekran yenileme hızına ulaşabilirsiniz. GHz hızı adamı daha hızlı görmenize olanak sağlamaktadır.

-high

Bu kadar işlemcinin CS:GO oyununuzu öncelik ve yüksek önem vermesini sağlar. Mutlak ekleyip deneyin.

-nojoy

Oyundan joystick desteğini pasif etmenizi sağlar. Sanırım sadece gözle görülemeyecek kadar küçük etki yaratır.

-novid

CS:GO oyun giriş ekranında olan introyu kaldırır ve oyununuz daha hızlı açılır.

-nod3d9ex

Alt+tab yaparken siyah ekran beklemek zorunda kalmazsınız. Hızlıca alt+tab yapar.

+cl_forcepreload 1

Haritayı oynanılacak olan servera girmeden yükler, oyun içinde anlık fps dropları engellediği görülür.

-threads 8

Oyunun işlemcinizde kaç çekirdek ile çalıştıracağını söylediğimiz komuttur. 8 çekirdekli işlemci kullandığım için bende 8 yazmaktadır. İşlemci çekirdek sayısını Aygıt Yöneticisi > İşlemciler sekmesini açarak içerisinde olan sayı kadar yazmanız gerekmektedir.

Bize de bundan sonra bol fraglar demek düşer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir