Combofix ile Virüs Temizleme

29.04.2020
84
Combofix ile Virüs Temizleme

Combofix virüs programı temizleme işlemini kısa ve öz bir şekilde anlatacağım. Çeşitli virüsler sürekli olarak bizlerin karşısına çıkabilmekte ve bazen bir oyun gibi masum uygulamanın içerisine saklanabiliyorken bazen de bir fotoğraf dosyasının içerisine dahi saklanabilmekteler. Bu yüzden eğer bilgisayar kullanıyorsak sürekli olarak çeşitli virüsler ile karşı karşıyayız demektir.

Antivirüs programları tam koruma sağlar mı?

Bilgisayarlarımızı korumak için sadece Antivirüs programları yeterli olmayabilmekteler. Haliyle gün içerisinde binlerce virüs türemektedir ve bu binlerce virüsü tanıyabilmek maalesef antivirüs gibi çeşitli programların kolay bir şekilde sağlayabileceği bir unsur değildir. Böyle bir durumda Combofix gibi ek yazılımlar ile sistemlerimizi taratmamız ve zararlı olan bütün yazılımlardan temizlememiz gerekmektedir. Çünkü ancak bu şekilde tam korumayı yakalamış oluruz.


Combofix Nedir ve Nasıl Kullanılır?


Antivirüs yazılımları tek başlarına yeterli olmayabiliyorlar demiştik. Bu yüzden de ek güvenlik yazılımlarına ihtiyaç duymaktayız. Combofix nedir? Combofix yazılımı her gün kendini güncellemekte olan ve sürekli olarak yeni virüsleri tanıyan bir profesyonel virüs temizleme aracıdır. Bu yazılım ile sisteminizdeki bütün virüslerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. En büyük güvenlik şirketleri dahi zaman zaman bu tarz güvenlik yazılımlarını kullanarak sistemlerini temizlemekteler. Combofix nasıl kullanılıyor? Bu yazılımı kullanabilmek için öncelikle sisteminizi güvenlik mod ile başlatmalısınız. Bu işlemden sonra da yazılımı çalıştırarak sisteminizdeki virüslerin temizlenmesini beklemelisiniz. Yaklaşık olarak bir tarama 10 ila 30 dakika arasında değişebilmektedir.


Combofix İle Virüs Temizleme İşlemi


İlk olarak sisteminizi nasıl güvenli mod ile başlatacağınızı öğrenmelisiniz. Combofix ile virüsler nasıl silinir? Bu yazılımı çalıştırmak için bilgisayarınızın açılış esnasında sürekli olarak “F8” tuşuna basın. Karşınıza çıkan menüden “Ağ desteği ile güvenli mod” seçeneğini seçin. Ağ desteği istiyoruz çünkü kendisini güncelleyecek. Bilgisayarınız güvenli mod ile açıldıktan sonra temizleme işlemi için programı çalıştırın ve size soracağı güncellemeyi kabul ediyor musunuz? Sorusuna evet demelisiniz. Combofix tarama işlemi kaç dakika sürer? Soruya olumlu bir şekilde yanıt verdikten sonra hard diskinizin boyutuna göre değişen tahminen 10 ila 30 dakika arası bir süre tarama işlemi başlayacaktır. Tarama işlemi bittikten sonra silmiş olduğu virüsleri sizlere bildiren bir kayıt dosyası (log dosyası) oluşturacaktır. Artık virüslerden temizlendiniz…

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.