C# Nedir? C Sharp Programlama Dili İle Neler Yapılabilir?

23.08.2020
178
C# Nedir? C Sharp Programlama Dili İle Neler Yapılabilir?

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan proglama dili C Sharp, basit algoritması ve modern yapısı ile yazılımcıların en çok tercih ettiği dillerden biridir. 

C# yani diğer adıyla C Sharp; en çok kullanılan kodlama dillerinden olan C ve C++ ile entegre şekilde geliştirilen ve basit bir kodlamaya sahip olan C#, pek çok platformda desteklenen Java dili ile de oldukça benzer bir yapıya sahiptir. C#, sunmuş olduğu üstün hata giderme (debugger) özelliği ile de yazılımcıların işlerini fazlasıyla kolaylaştırmaktadır. 

C Sharp kodları, C++ ile Visual Basic kodlarından daha farklı algoritmaya sahip olması nedeniyle derleme aşamaları da değişkenlik göstermektedir. Cc sharp dersleri C Sharp  programlama dili ile tasarım ve yazılımda hayal dünyasının sınırı yoktur ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. Mobil uygulamalar başta olmak üzere Web Uygulamaları (Asp.NET), konsol uygulamaları, oyun tasarlama, web servisleri, DLL yazma gibi pek çok alanda C Sharp kullanılarak kodlamalar yapılabilmektedir. Önümüzdeki süreçlerde gelecek olan Mıcrosoft güncellemeleri ile bu alanlar daha da genişlerken C Sharp algoritması da kapsamlı bir hale gelecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.