Android Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları

06.08.2020
183
Android Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları

Android telefonlar için en iyi antivirüs programları listemizde bulunan programlar sayesinde, akıllı cep telefonunuzu saldırılara ve casus yazılımlara karşı daha korunaklı hale getirebilirsiniz.

İnternet bağlantısına imkân veren cihazlar hayatımızda birçok kolaylığa imkân verse de, maalesef ki bu ortamı sadece kötü amaçlarla kullanan insanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Bu nedenle internete bağlanılan cihazlarda alınması gereken güvenlik önlemleri, bu anlamda ciddi önem taşımaktadır.

Android Telefonlar İçin En İyi Antivirüs Programları

Kaspersyk Mobile

Android cihazlarda en fazla kullanılan antivirüs programlarından biri olan Kaspersyk Mobile ile cihazınızda etkin bir şekilde koruma sağlayabilir, özellikle casus yazılımlara karşı önlem alabilirsiniz. Toplam 53 milyonu aşan indirilme sayısıyla cihazınızda koruma sağlayan antivirüs programı, aynı zamanda telefonunuzdaki uygulamaları kilitlemenizi sağlayarak başkalarının erişimini engellemektedir.

Bitdefender Antivirus

Adı bilindik programlar kadar duyulmamış olsa da, oldukça etkili bir antivirüs programıdır. Kullanışlı ara yüze sahip olan programda, uygulama kilitleyici bulunmuyor. Ancak program temel amacına tam olarak hizmet ederek, korsan saldırılara ve casus yazılımlara göz açtırmayacak nitelikler taşıyor.

AVG

Bugüne dek 100 milyondan fazla indirilen program, Android telefonlar için en iyi antivirüs programları arasında başarılı özeliklerle karşımıza çıkıyor. Uygulama şifreleme özelliği sayesinde uygulamalarınıza izinsiz erişimleri engellerken, telefonunuzda bulunan çöp dosyaların temizlenmesinde de oldukça işe yarar kullanıma sahiptir.

Virus Cleaner

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz mobil antivirüs programı olan Virus Cleaner, yine uygulama şifreleme özeliği sunan bir programdır. Programın en önemli özelliklerinden biri ise, cihazın performansını artırmaya yönelik iyileştirme özellikleri sunmasıdır. Google Play üzerinde yüksek bir memnuniyet puanlamasının olması, onun bu başarısının herkes tarafından takdir edildiğinin göstergesidir. 4.8 yıldız ortalaması ile Google Play üzerindeki antivirüs programları arasında, en yüksek ortalamaya sahip programlardan biridir.

Norton Mobile

Antivirüs programları arasında en fazla marka gücüne sahip isimlerden biri olan Norton, akıllı cep telefonları için geliştirdiği Norton Mobile ile cep telefonlarında etkin koruma sağlıyor.

Otomatik olarak belirli bir düzende cep telefonunun tüm sistemini tarayan program, bulduğu virüs ve diğer casus yazılımlardan cihazı temizliyor. Antivirüs programı diğer yandan, kullanıcısına mesaj ile cep telefonunu kilitleme imkânı sunuyor.

Security Master

VPN özellikli antivirüs programlarından biri olan Security Master, bu sayede yasaklı sitelere girilebilmesine imkân tanıyor. Gelişmiş bir antivirüs programı olmasının yanında uygulama kilitleme özelliğinin de olması, programı tam anlamıyla kullanıcı dostu yapıyor.

Avira

Android telefonlar için en iyi antivirüs programları listemizdeki ücretsiz programlardan biri de, Avira Antivirüs programıdır. Göz alıcı teması, fazla yer kaplamaması ve cihazı kasmaması, öne çıkan diğer önemli özellikleridir.

Avast

Yine dünya genelinde bilgisayarlar kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen markalardan biri de, Avast güvenlik yazılımlarıdır. Avast Mobil antivirüs programını geliştirerek, akıllı cep telefonları için de etkin bir koruma sağlamaya başladı. Google Play üzerinde indirme sayısı ve puan ortalamasıyla göz dolduran Avast Mobile, otomatik olarak cihazı taramakta ve şüpheli yazılımları ortadan kaldırmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.