Akdeniz’de Gezilmesi Gereken Yerler

25.07.2020
137
Akdeniz’de Gezilmesi Gereken Yerler

Akdeniz bölgesi Antalya gibi turistik amaçlı gezilip ve görülmesi gerekmekte olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde olmakta olan güzel bir bölgedir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza, Akdeniz’de gezilmesi gereken bazı güzel yerler hususunda bir yazı sunmaya çalışacağız. İyi okumalar.

1.      Dalyan Yeri

Huzurlu bir biçimde keyif dolu olarak tatil yapmak isteyen kişi ya da ailelerin sürekli olarak tercih etmek olduğu Dalyan, deniz kenarı bölgesinde olmasa bile denizi gösterebilen gözlere sahip olmakta olan şahane bir yerdir. Kendisine has olmakta olan doğal su kaynaklarını içeriğinde barındırmakta olan Dalyan’a otobüs eşliğinde direk olarak bir sefer bulabilmeniz zor olacaktır. Ancak, kendinize ait olmakta olan kişisel bir aracınız var ise çok rahat bir biçimde Dalyan’a ulaşıp, tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Dalyan, eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapması ile bilinen ve bunun yanı sıra da çeşitli tatlı su balıklarının da var olduğu eşsiz bir doğal tabiat ortamıdır.

2.      İsmi Patara Plajı Olan Yer

Patara yeri 18 kilometre gibi bir uzunlukta olmakta olan ülkemiz Türkiye’nin en uzun kumsal olabilme özelliği gösterebilmiş ve koruma altına alınmış olan bir plajdır. Koruma altına alınmasının planı ise caretta caretta tarzı deniz kaplumbağaları için özel bir üreme alanı olmasından ötürüdür. Ekolojik bir sistemde denge oluşturabilmek açısında bu plaj çeşitli biçimlerde koruma altına alınmış ve sürekli olarak da titiz bir biçimde takip edilmektedir. Pataya plajı, Antalya şehrinin Kaş ilçesinde yer almaktadır. Ayrıca, Patara yolu olarak da bilinmekte olan Patara yazısı şeklinde de antik bir değer taşımaktadır. Patara plajı, belirli olan koruma kriterlerini aşmadığınız sürece, turistik amaçlı Akdeniz bölgesinde gidip, gezebileceğiniz yerlerden birisidir.

3.      Antalya’nın Kaş İlçesi

İçerisinde antik yapıtları barındırmakta olan Kaş ilçesi, bir birinden şahane ve mükemmel plajlara ve bunun yanı sırada deniz, kum ve güneş gibi muhteşem manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Anlatya’nın Kaş ilçesinde eşsiz bir güzelliğe sahip olmakta olan su altından dahi yansımakta olan güneş ışığının mükemmel duygusunu ruhunuzda hissedebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Berk Altunkılıç
Kendisi 26 Eylül 1995, Samsun doğumludur. Kendince girişimcilik ve kendi sitelerine editörlük yapmaktadır. Genel yakında çevresinde "Dövmeli" olarak çağırırlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.